Co możesz zrobić?

 

     W trosce o naszych klientów postanowiliśmy zamieścić  poradnik czynności, które mogą Państwo wykonać sami, aby ożywić pulsatory. Niestety, są usterki, które może naprawić tylko profesjonalista, ale przed wysłaniem pulsatora do naprawy warto spróbować samemu go naprawić. Warto jest jednak mieć świadomość, że nie jest to takie proste. Pulsator składa się z ponad stu precyzyjnie wykonanych części, które muszą zapewniać szczelność. Naprawę pulsatora hydraulicznego będziemy rozpatrywać w trzech przypadkach.

 

Pulsator nie działa.

     Zdejmij klapkę pulsatora. Spróbuj poruszać ramieniem przerzucającym na lewo i prawo. Pod wpływem siły palca sprężyna powinna przerzucać uchwyt ślizgacza. Charakteryzuję się to głośnym pyknięciem. Sprawdź czy sprężyna ramienia przerzucającego jest odpowiednio założona na uchwyt ślizgacza. Jeśli tak, pulsator będzie potrzebował profesjonalnej naprawy. Jeśli nie, załóż odpowiednio sprężynę na uchwyt ślizgacza. Sprawdź palcem czy ramię przerzucające przeskakuje.

 

Pulsator działa za szybko.

     Co możesz zrobić? Odkręć boczne ścianki pulsatora. Sprawdź czy był w nich płyn do pulsatora. Jeśli nie, pytanie czemu? Pulsator jest gdzieś nieszczelny i potrzebuje profesjonalnej naprawy. Jeśli płyn jest, spróbuj go dolać, to spowolni pulsator. Drugą czynnością jaką możesz zrobić żeby spowolnić pulsator to: zdejmij zawleczkę ze słupka na którym jest ramię przerzucające. Zdejmij ramię przerzucające. Kombinerkami odegnij słupek płytki w stronę odwrotną do wyjścia końcówek podciśnienia. Załóż ramię przerzucające i zawleczkę. Sprawdź czy udało się spowolnić pulsator. Jeśli nie, pulsator będzie potrzebował profesjonalnej naprawy.

 

Pulsator działa za wolno. 

     Co możesz zrobić? Przede wszystkim nie zalewaj pulsatora, żadnym smarem, bo to tylko pogorszy jego stan. Dokładnie umyj pulsator. To co możesz zrobić to użyj kropelki smaru na oś wchodzącą w ścianki pulsatora. Zdejmij zawleczkę ze słupka na którym jest ramię przerzucające. Zdejmij ramię przerzucające. Kombinerkami delikatnie odchyl słupek płytki w stronę końcówek podciśnienia. To powinno przyśpieszyć pulsator. Jeśli te czynności nie pomogły, pulsator gdzieś jest nieszczelny, dlatego chodzi za wolno. Wymaga profesjonalnej naprawy.